“Sulmuesi më i nënvlerësuar”, presidenti i UEFA ngre lartë figurën e Benzema: Ishte në hijen e të tjerëve

Në prag të finales së Uefa Champion League midis Real Madrid dhe Liverpool, presidenti i Uefa, Alexandër Ceferini ka dhënë një deklaratë për mediat. Kreu i UEFA ka thurur elozhe për Karim  Benzema duke e cilësuar si sulmuesin me të nënvlerësuar në histori. Forma që po kalon sulmuesi francez i ka mahnitur të gjithë, përveç Ceferin-it i cili e cilëson të jashtëzakonshëm.

“Karin Benzema është një nga sulmuesit  më të mirë të momentit, por që gjithmonë ka qenë nën hijen e të tjerëve. Ai është nënvlerësuar gjithmonë dhe tani po u tregon të gjithëve vlerat e tij. Benzema shënon atëherë kur askush nuk e pret”- u shpreh Alexander Ceferin, duke iu referuar kohës së Cristiano Ronaldos. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online