Sukaj merr ofertë nga Kosova

0

Xhevahir Sukaj është një “ish” te Partizani, pasi ka prishur kontratën dhe ka dalë lojtar i lirë në treg, ndaj disa klube në Shqipëri kanë nisur të interesohen, me Vllazninë që ka hedhur hapin e arë, duke i bërë edhe një ofertë.

Megjithatë, tashmë në garë është futur edhe Drita e Gjilanit, siç raporton Gazeta Olle.
Bardhekaltrit kanë menduar për repartin e sulmit, ku janë edhe dy emra të njohur si Kastriot Rexha dhe Astrit Fazliu. Gazeta Olle mëson përmes burimeve konfidenciale pranë klubit gjilanas se Drita ka shprehur interesim për sulmuesin që sapo u largua nga Partizani, Xhevahir Sukaj.

Palët kanë kontaktuar dhe shanset për akordin final duken të mira, edhe pse nuk dihet ende nëse është arritur marrëveshja apo jo.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.