Spektakël për titullin/ Premier League kthehet si në ndeshje boksi, Arsenali barazon dhe Man City e pëson në fund (VIDEO)

Një spektakël i vërtetë dhe shumë emocione vijnë nga gara për titull në Premier League, teksa janë mbyllur pjesët e para. Man City kërkon fitoren ndaj Ëest Ham për të mbyllur historinë e titullit kampion. Qytetarët shënuan që në minutën e 2 me Foden dhe në të 18, i njëjti lojtar realizoi dopietën.

Kështu Arsenalit do t’i zëroheshin shanset dhe topcinjtë e gjetën veten të pamotivuar, duke pësuar gol nga Everton. Por Kudus realizoi një gol spektakolar te Ëest Ham në fund dhe ngushtoi diferencat në 2-2, teksa i menjëhershëm ishte edhe barazimi i Arsenalit kundër Evertonit. /Sport Ekspres/