Spaleti: I kënaqur nga lojtarët që kam!

Trajneri beson te kthesa e menjëhershme: I zgjodha unë këto futbollistë, ndaj i mbaj

Nuk ka kohë për të menduar, duhet që të riniset makina dhe të futet marshi i shpejtë, duke parë se Juventusi dhe Napoli nuk presin, por edhe Roma, Milani e Lacio janë aty. Luçiano Spaleti, në prag të sfidës ndaj Xhenoas, shprehet: “Pas Bolonjës, si gjithmonë, i kam kërkuar përgjigje skuadrës. Nuk jemi të kënaqur nga barazimi, nuk ndyshon asgjë. Reagimi duhet të jetë i fortë, por ka rëndësi objektivi final. Publiku na e ka kërkuar”. Spaleti nuk ka dyshime mbi të tijtë: “Pres reagim, duke njohur lojtarët dhe që e di që janë të zhgënjyer.  i shoh të motivuar. Duhet të bëjmë shumë më mirë se sa në Bolonja”. Merkato? “Futbollistët janë këto dhe i zgjodha unë. Nuk dua dhurata. Duhet fantazi, më shumë cilësi dhe sasi. Ndaj Bolonjës luajtëm mirë, por në pjesën e dytë ndoshta u nxituam shumë. Skuadra është duke bërë mirë”.

Inter (4-2-3-1)

Handanoviç

D’Ambrozio Miranda Skriniar Dalbert

Galjardini Vesino

Kandreva Brozoviç Perisiç

Ikardi

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online