Sot luhet derbi shqiptar në La Liga, Keidi Bare do të përballet kundër Vedat Muriqit

Lojtarët shqiptarë e kanë rritur së tepërmi nivelin e tyre me ekipet në të cilat bëjnë pjesë. Në mbrëmjen e sotme do të luhet një derbi shqiptar në La Liga. Bëhet fjalë për përballjen mes Mallorca dhe Espanjol.

Dy ekipe shumë të njohura për ne, teksa në njërin krahë luan Vedat Muriqi dhe në tjetrin Keidi Bare. Dëmtimet e kanë penguar jo pak mesfushorin shqiptar për t’i marrë maksimumin vetes dhe cilësive të tij, por këtë herë do të jetë i gatshëm. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online