“Skudeto? Do shpresojmë që dikush të pengohet“, Gasperini gradon Gjimshitin: Është superior ndaj Demiralit

0

Atalantën e pret një sfidë e vështirë pasditen e nesërme. Të besuarit e Gasperinit do të përballen me kampionët në fuqi të Serisë A, Interin. Në konferencën për shtyp, trajneri i bergamaskëve ka pranuar se zikaltrit, Milani dhe Napoli janë ekipe që kanë diçka më shumë se skuadra e tij. Gasperini dëshiron ti mbajë lojtarët me këmbë në tokë, duke e larguar idenë e titullit kampion nga mendjet e tyre në këto javë të para ta kampionatit. Sa i përket zgjedhjeve në mbrojtje, tekniku i Atalantës shprehet se Gjimshiti dhe Toloi janë superior kundrejt Palominos dhe Demiralit.

“Interi, Milani dhe Napoli sigurisht që kanë diçka më shumë. Është e kotë të vazhdosh të shikosh për Skudeton. Fiorentina dhe Torino janë të dytët. Janë në të njëjtin rang me ne. Është e qartë se ne do të përpiqemi të përmirësohemi duke shpresuar se dikush mund të pengohet. Edhe Juventusi, i cili luajti keq, do të jetë i destinuar të shërohet. Ne nuk duhet ta shikojmë këtë gjë në renditje, do ta shikojmë më vonë.

Në mbrojtje ne miratojmë se aftësia e Gjimshitit dhe Toloit është superiore ndaj Palominos dhe Demiralit. Palomino është përshtatur, të dy në një mbrojtje me tre lojtarë janë më të mirë në mes. Ne gjithashtu kemi Lovaton dhe Skalvinin. Do të shohim nëse është e mundur për të futur Lovaton. Skalvini ka të ardhme”, ka deklaruar Gasperini./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.