Skena të pabesueshme në “Old Trafford”, 70 mijë tifozë mbushin stadiumin për ekipin e të rinjve

0

Tifozët anglezë janë të dashuruar me futbollin dhe këtë e tregojnë me stadiumet e mbushura çdo javë. Mbështetja për klubin është e pakushtëzuar, duke qendruar pranë ekipit edhe në momentet më të vështira. Por në Angli tifozeria nuk mungon as për ekipet e moshave.

Skena të pabesueshme vijnë nga “Old Trafford”, i cili kishte prezent thuajse 70 mijë tifozë për finalen e FA Cup për të rinjtë që u zhvillua mes Manchester United-it dhe Nottingham Forestit. Më saktësisht, 67’492 tifozë ishin në shkallët e “Teatrit të Ëndrrave”, ndër të cilët gjendeshin edhe personalitete të mëdha të klubit dhe futbollistë të ekipit A. Manchester United fitoi me rezultatin 3-1./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.