Skandal i madh në Spanjë/ Turneu i futbollit të femrave, fituesi merr Kupën në formë të çuditshme që quhet “Kastraveci i Artë”!

Spanja na mëson gjithmonë me lajme jo normale dhe që shpesh përbëjnë skandal. Këtë herë është Leganesi që ka organizuar një ndeshje në futbollin e femrave kundër Getafes dhe fituesi, do të merrte trofeun. Deri këtu është gjithçka në rregull dhe askush nuk do të mësonte në Europë mbi këtë përballje.

Por forma e çuditshme dhe e pazakontë e trofeut që shoqërohet me një emër akoma edhe më shumë anormal, përbëjnë çudinë. Leganes ka shkruar në faqen zyrtare se ekipi i femrave ka fituar trofeun “Kastraveci i Artë”, ndërsa kishte shumë komente negative në rrjetet sociale dhe gjithçka është e kuptueshme për arsyen. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online