Situata e çuditshme te Vorskla! Luanin me tre shqiptarët dhe dilnin vetëm me humbje ose barazim, i lënë të tre në stol dhe marrin fitoren e parë

0

Vorskla Poltava u mbush me lojtarë shqiptarë pas merkatos së bërë te Tirana. Ky ekip mori Tolin, Totren dhe Seferin. Megjithatë aventura e këtyre futbollistëve nuk po shkon aq mirë sa pritej në Ukrainë.

Në katër ndeshjet e para që kanë luajtur lojtarët shqiptarë, në shumë prej rasteve duke e nisur nga minuta e parë, të paktën dy prej tyre, Vorskla ka marrë barazim në rastin më të mirë dhe humbje në më të keqin. Por në takimin e fundit ndaj Inhulets në transfertë, trajneri zgjodhi që t’i ulte të tre futbollistët në stol dhe kështu u kthye te fitorja në shifrat 0-1. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.