Shumë raste për një gol, Vllaznia fiton miqësoren me Tërbunin

0

Vllaznia ka luajtur sot miqësoren e parë në Shqipëri, duke u ndeshur në “Loro Boriçi” me Tërbunin. Përfundoi 1-0 për shkodranët, që fituan me një gol nga Çinari në pjesën e dytë të ndeshjes.

Ishte një sfidë ku pritej të dominonte Vllaznia dhe ashtu ndodhi, por trajneri Ernest Gjoka kërkonte të shihte në veprim afrimet e janarit dhe të provonte skema, përtej rezultatit final.

Në mungesë të Pjeshkës, i dëmtuar lehtë, në mbrojtje gjeti vend Ruqi, ndërsa luajtën në formacion Malota, Berisha, Mersini e Sukaj.

Lojë e mirë dhe shumë raste për shënim nga Vllaznia, por vetëm një gol dhe kjo gjë duhet të shqetësojë paksa shkodranët.

Vllaznia: Sherri, Ruqi, Malota, Berisha, Mersini, Krymi, Tafili, Lika, Çinari, Vucaj, Sukaj.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.