Shqipëria mund të gjejë një trajner tjetër edhe te kundërshtarët, Polonia mendon për largimin e drejtuesit pas Botërorit

Te Shqipëria nuk është ende e qartë se kush do të jetë trajneri për ndeshjet kualifikuese të Europianit. Me kohën që kalon, mbetemi ende në pritje për të njohur njeriun që do të marrë drejtimin e kuqezinjëve.

Por po kaq është e paqartë situata edhe te Polonia. Trajneri Michnieëicz nuk i ka bindur aspak tifozët dhe drejtuesit e klubit me mënyrën sesi Kombëtarja e tij u soll në Botërorin e Katarit, pavarësisht se e kaloi grupin me pak fat, nisur nga pikët e barabarta me Meksikën.

Sipas mediave polake, më shumë gjasa ka që trajneri aktual të shkarkohet sesa të qëndrojë për kualifikueset e Europianit. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online