“Shqipëria ka bërë regres, viti i shkuar ishte më i keqi që nga ’90-a“, Stefa shuan euforinë: Nuk është ajo Moldavia që e mundëm lehtësisht para 4 viteve

Shqipëria luan sot përballë Moldavisë në “Air Albania”. Kuqezinjtë janë “të dënuar” për të fituar, por Gjergj Stefa kërkon të ulë euforinë. Gazetari i “Supersport”-it paralajmëron në emisionin “Kuq e Zi” se Moldavia nuk është i njëjti ekip me atë të cilin ne e mundëm lehtësisht 4 vite më parë.

“Moldavia nuk është ajo e katër viteve më parë që ne e mundëm lehtësisht. Është një skuadër tërësisht e rinovuar. Ka moshën më të re. Ka lojtarë cilësorë. Si në 2005 dhe përpara dy viteve kemi patur përpara Moldavinë më të dobët, në fund ciklesh. Të jeni të sigurt që sot do të shohim një Moldavi tjetër që do na vërë shumë në vështirësi. Sigurisht, që nuk është ende në nivelin tonë. Ndërkohë Shqipëria në këto vite ka bërë regres. Viti i shkuar ishte viti më i keq i Shqipërisë që nga viti 90”, ka thënë Gjergj Stefa./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online