Shpërthejnë shqiptarët në Europë, Balaj i jep fitoren skuadrës 7 minuta pasi futet në fushë

0

Fati i ka buzëqeshur lojtarëve shqiptarë në këtë ditë të veçantë kur kombi ynë festoon Ditën e Pavarësisë. Shqiptarët kanë shpërthyer në Europë, ku pas legjionarëve që aktivizohen në Turqi, festa e golit tashmë vjen nga Austria. Është Bekim Balaj ai që ka tundur rrjetën dhe ka vendosur takimin mes Shturm Grac dhe Sëarovski Tirol.

Ndeshja e vlefshme për kampionatin austriak ka përfunduar me shifrat 1-0 dhe ishte pikërisht lojtari kuqezi ai që i dhuroi bardhezinjve fitoren. Balaj e nis takimin nga stolid he futet në fushë në minutën e 69, por i mjaftojnë vetëm 7 minuta që të lërë shenjën e tij në ndeshje, duke tundur rrjetën kundërshtare./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.