Shorti Europa League/ Goglat shmangin Apoelin, Teuta pret vendin e 3-të të Izraelit

0

Tirana është njohur me dy kundërshtarët në turret e para të Champios League, ndërsa tani është radha e klubeve të tjerë të mësojnë rivalët që do të kenë përballë në rrugëtimin në Europa League. Kukësi, Teuta dhe Laçi ja 3 ekipet e Superiores që kanë marrë përgjigjen e goglave ditën e sotme.  Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës ka përcaktuar gjithçka dhe i ka dhënë fund pritjes.

Teuta do të presë klubin izraelit, Beitar Jeruzalem. Djemtë e Edi Martinit janë gati për sfidën e parë dhe do të luajnë kështu shanset me vendin e 3-të të kampionatit të Izraelit. Megjithatë shorti mund të kishte shkuar më keq, teksa është shmangur skuadra e njohur qipriote, Apoel. Këta të fundit kanë një eksperiencë në Kupat e Europës dhe padyshim që në Durrës nuk do të dëshiron t’i kishin përballë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.