Shkumbini përmbush ëndrrën e të gjithëve në Kategorinë e Parë, mund Bylisin për herë të parë

0

Futbolli zhvillohet jo vetëm në Superiore, por edhe në Kategorinë e Parë. Bylisi ka marrë humbjen e parë në kampionat teksa Shkumbini fitoi në shifrat 2-0 falë realizimeve të Maganit dhe Barbosa, pas 10 javësh. Ndërkohë Besa është mundur nga Tërbuni falë golit të Hysa dhe Erzeni i vendit të dytë ia ka dalë kundër Burrelit falë Raboshtës në minutën e fundit.

Apolonia-Turbina 2-0 66? Sota, 73? Maksuti

Shkumbini-Bylis 2-0 36? Magani, 58? Barbosa

Maliqi-Besëlidhja 2-3 56? Kame, 75? Demollari/ 39? Ruben Danaj, 48? , 90+2? Redon Danaj

Tërbuni-Besa 1-0 33? Hysa

Tomori-Butrinti 0-0

Lushnja-Korabi 0-0

Vora-Pogradeci 3-0 5? , 71? Mashi, 62? Kovaçi

Erzeni-Burreli 1-0 Raboshta 90+2?

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.