Champions: Shkëndija në sulm, zbulohen formacionet zyrtare

0

Nome Kalju dhe Shkëndija përballen prej orës 18:00, ndërkohë që UEFA ka publikuar edhe formacionet zyrtare të dy ekipeve që synojnë kalimin në turin e dytë të Champions League. Kuqezinjtë nga Tetova janë favoritët.

Ata kanë hedhur në fushë një formacion me sulmues, teksa Besart Ibrahimi do të ketë mbështetjen e Agim Ibrahimit, Totre dhe Radeskit. Në qendër të mesfushës luajnë Alimi dhe Husmani. Murati, Bejtulai, Musliu dhe Mici luajnë në prapavijë, kurse porta mbrohet nga Zahov.

UEFA CHAMPIONS LEAGUE / TURI I PARË KUALIFIKUES
Datë 10 korrik 2019, ora 17:30
Stadiumi “Kadriorg”,  Talin

Nome Kalju-Shkëndija Tetovë

Nome Kalju: Londak, Kulinits, Avilov, Uge (C), Mbu Alidor, Masitsev, Liliu, Subotin, Kirs, Markoviç, Paur

Shkëndija T: Zahov – Murati, Bejtulai, Musliu, Mici – Alimi (C), Husmani – A. Ibrahimi, Totre, Radeski – B. Ibrahimi

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.