Shkëmbi bën dy ndryshime, Bregu surpriza e Skënderbeut

0

Teuta e Skënderbeu janë gati të zbresin në fushë. Trajneri Bledi Shkëmbi ka bërë lëvizjet e tij në formacion, teksa Osmani ka marrë vendin e tij në mbrojtje dhe Bicaj e nis nga stoli. Sidibe është zëvendësuar nga Avdyli në mesfushë, kurse pjesa tjetër e formacionit është ajo e zakonshmja.

Skënderbeut i është rikthyer Vangjeli, titullar sot. Pëllumbi luan nga e majta, kurse në qendër aktivizohen Radas e Kaba Sambou. Bie në sy grumbullimi i Bregut që është në stol, ndërkohë që në mesfushë luajnë Dita, Pervan e Sibo.

Kategoria Superiore – Java 24
E shtunë, më 2 mars, ora 17:00
Stadiumi “Niko Dovana”, Durrës

TEUTA-SKËNDERBEU

Teuta:  Hidi, Frashëri, Osmani, Arapi, Hakaj, Avdyli, Traore, Kallaku, Kamara, Progni, Bushiç. Trajner: Bledi Shkëmbi
Skënderbeu: 
Dajsinani, Vangjeli, Radas, Sambou, Pëllumbi, Dita, Sibo, Muzaka, Gripshi,  Pervan, Krasniqi. Trajner: Orges Shehi

Gjyqtarë: Klajdi Kola, Ridiger Çokaj, Enea Pashaj, Hermal Llapra
Delegat: 
Petrit Brahja; Vëzhgues: Sazan Velçani

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.