Shëtitje për Sitin, Guardiola feston trofeun e parë në Mançester

0

Pep Guardiola ka festuar trofeun e parë në drejtimin e Mançester Sitit, pas suksesit të sotëm 3-0 në finalen e Kupës së Ligës kundër Arsenalit.

Ndeshje pa histori, dominimi i Sitit ishte impresionues.

Aguero shënoi golin e parë në minutën e 18-të, duke përfituar nga një gafë e Shkodran Mustafit, sepse topi i nisur nga porta tjetër përfundoi te Aguero, i cili nuk fali.

Në pjesën e dytë Kompani dhe David Silva vulosën fitoren e merituar, ndaj një Arsenali mediokër.

Për herë të parë prej vitit 1999 Arsenali pëson 3 gola në Wembley, ndërsa u paraqiten dobët të gjithë, përfshirë Mustafin dhe Granit Xhakën.

Aguero, Gundogan e David Silva më të mirët në fushë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.