Sherr mes futbollistësh, vdes ish-portieri i River Plejtit

0

Fakundo Espinola, 25 vjeç, mbeti i vdekur pas një goditjeje me thikë në bark, marrë të dielën gjatë një sherri jashtë një klubi nate.

Policia argjentinase ka arrestuar dy persona, mes të cilëve Nahuel Oviedo, 28 vjeç, futbollisti i rritur te Hurakani, tani nën akuzë për vrasje.

Kamerat e sigurisë të bashkisë bënë të mundur zbardhjen e ngjarjes. Një sherr në orët e para të mëngjesit, që nisi me sharje e vazhdoi me të shtyra e goditje, derisa dikush nxori një thikë dhe goditi djaloshin fatkeq.

Espindola e ka nisur karrierën te River Plejti dhe Lanusi, para se të kalonte tek Almagro në vitin 2015, ndërsa vitin e fundit luante me Atletiko Uruguai të Entre Rios, në Torneo Federal B.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.