Shembull/ Me qen në fushën e lojës, Dinamo është e para që përcjell mesazhin

0

Një veprim tërësisht i rrallë dhe i veçantë vjen nga Rumania. Federata e Futbollit në këtë vend ka vendosur që në çdo ndeshje të kampionatit, lojtarët të dalin në fushë me qen të pastrehë për të promovuar adoptimin e tyre.

Dinamo e Bukureshtit ishte e para që e mori këtë insiativë të re dhe është përshëndetur nga mbarë Europa në media dhe rrjetet sociale. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.