Sheikët e Newcastle nisin joshjen me milionat, kthejnë sytë nga Milano për transferimin e parë

0

Newcastle u shit tek sheikët dhe tashmë eshtë ekipi më i pasur në botë, ku presidenti i saj ka një pasuri prej 325 miliardë dollarësh, më shumë se buxheti i PSG-së dhe Manchester City. Në të gjithë Europën ka kapluar dilema se cilat do të jenë transfertat e çmendura tek skuadra e Premier Ligës.

Duket se transferimi i parë do të jetë në Milano, aty ku pritet që lojtari i Interit, Marcelo Brozoviç, t’i bashkohet Newcastle United në janar. Për momentin tek Inter, Marcelo Brozoviç përfiton 4 milionë euro në sezon, ndërsa nga Anglia do të ketë mundësinë të marë një pagë prej 9 milionë eurosh në vit, një ofertë të cilën kroati kurrsesi nuk mund ta refuzonte./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.