Serie A vendos datën zyrtare, ja kur do të nisë sezoni i ri 2020/2021 në futbollin italian

0

Serie A vjen tashmë me një datë zyrtare për fillimin e sezonit të ri. E diela e 19 shtatorit do të jetë do të jetë a dita kur klubet italiane do të zbresin sërish në fushë për të nisur edicionin 2020/2021. Vendimi ka ardhur nga Këshilli i Ligës, i cili është mbledhur ditën e sotme.

Një tjetër variant ishte ai i 12 shtatorit, por që në fund u kundërshtua dhe u pa e udhës të fillohej një javë më vonë. Për këtë vendosi bordi, që përbëhej nga kreu i Ligës, Dal Pino, CEO i saj, De Siervo, për të vazhduar më pas me dy emra si Marotta, Lottito. Ndërkohë ratifikimi pritet të kryhet nesër./Halit Dleibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.