Sarri shpërthen: Boll më pyetët për Juven!

0

Mauricio Sarri ka humbur kreun në sfidën e djeshme ndaj Interit, por ka humbur edhe qetësinë. Trajneri u Napolit ka qenë shumë nervoz në intervistën pas ndeshjes dhënë lër Premium Sport, duke braktisur intervistën pas pyetjes së dytë në lidhje me Juventusin.

“Jam i kënaqur për atë që bëri skuadra në San Siro, iu imponuar një skuadre të rëndësishme si Interi. Dorëzim? Skuadra që pashë ndaj Interit nuk më duket e dorëzuar. Nëse Juventusi i fiton të gjitha ndeshjet, i bëjmë komplimente, në nuk jemi skuadra më e fortë dhe e pasur e kampionatit.

“Në duhet të japim 101%, nëse pastaj kundërshtari shkon 105 pikë, bravo u qoftë. Nëse kampionati është i hapur, merita është e jona. Juventusi është i fortë, e tregon renditja e 7 viteve të fundit. Është si Bajerni, PSG, Reali e Barcelona në vendet përkatëse”.

Një gazetare e pyeti nëse titulli ishte çështje e mbyllur tashmë dhe përgjigja e Sarrit ishte në kufijtë e skandalozes: “Je femër, je e këndshme, për këto dy arsye nuk po të çoj në të satëme”. Humor, por më më pas Sarri e kuptoi gafën dhe i kërkoi falje publike gazetares.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.