Sarri ka gjetur Hysajn e vjetër, mbrojtësi shkodran hipotekon vendin e titullarit dhe zbret në fushë kundër Milanit

0

Elseid Hysaj i është kthyer formës së dikurshme. Sarri gjen më në fund Hysajn e vjetër, atë me të cilin ka punuar te Empoli dhe te Napoli. Mbrojtësi shkodran ka befasuar edhe kritikët e tij këtë muaj, teksa ka bindur me paraqitjet e tij.

Pas dy ndeshjeve si titullar kundër Sasuolos dhe Bolonjës, 28-vjeçari ka hipotekuar vendin në formacion edhe kundër Milanit. Sarri ka vendosur t’i besojë atij fashën e majtë të mbrojtjes kundër kuqezinjve, me të cilët do të përballen sot në orën 20:45./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.