Sadiku mbetet pa trajner, 15 ndeshje rresht pa fitore shkarkojnë Munjiz

0

Huan Ramon Lopez Munjiz nuk është më trajner i Levantes. Klubi ku luan Armando Sadiku e ka humbur durimin, duke e pushuar nga puna sot trajnerin e vet, si pasojë e barazimit 1-1 ndaj Espanjolit, me miqtë që barazuan në shtesë.

Ishte ndeshja e 15-të resht pa fitore për Levanten, që në merkaton e janarit afroi tre sulmues, përfshirë Sadikun, por rezultate nuk ndryshuan.

Munjiz u kritikua për skema dhe formacione të çuditshme, aq sa Sadiku kalonte nga tribuna në formacion pa asnjë logjike dhe Pacini u ul në stol pasi shënoi ndaj Realit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.