Sadiku e nis ters, jashtë ndaj Realit

“Jam gati, fizikisht e mendërisht, ndihem shumë mirë”, tha dje në prezantim Armando Sadiku, por duket se nuk i ka mjaftuar për të bindur trajnerin Huan Munjiz ta përfshijë të paktën në stol.

Levante pret sot në mbrëmje Realin e Madridit dhe Munjiz ka lënë jashtë skuadre pikërisht sulmuesin e kombëtares shqiptare, për t’i dhënë kohë të stërvitet e ambientohet në Spanjë.

Është grumbulluar Xhanpaolo Pacini, me italianin që do të luajë menjëherë, sepse fizikisht është në formë të shkëlqyer, duke qenë se Seria A ka luajtur disa ndeshje në janar, ndërsa Sadiku nuk luan ndeshje zyrtare prej shumë javësh, me kampionatin polak që nuk ka nisur ende.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online