Sa larg që shkohet në Angli! Portieri i Evertonit punëson “Bodyguard”, se… dëmtoi Van Dijk

0

Portieri i Evertonit, Pickford, është lojtari më i urryer në Angli sa i përket tifozëve të Liverpulit. Në ndeshjen derbi të zhvilluar kundër Liverpulit do të dëmtonte Van Dijk, në një ndërhyrje për të shpëtuar portën nga pësimi i golit. Pas kësaj përplasje mbrojtësi i ekipit të Klop është larguar menjëherë nga fusha dhe pritet të mungojë për një kohë të gjatë.

Mesazhe të shumta kërcënuse do të vinin në adresën e portierit të Evertonit, që mori kërcënime të rënda për familjen e tij. Pikërisht për këtë arsye ka punësuar edhe bodigardë nga frika e madhe që e kapluar, për të qenë më i qetë për shëndetin e personave të afërt. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.