Rrezikon dënimin e përjetshëm, Benjamin Mendy mund të shpëtohet nga lojtarët e Manchester City

0

Benjamin Mendy do të shpallej kampion i botës me Francës në vitin 2018, por tashmë gjithçka ka ndryshuar për mbrojtësin e krahut të majtë. Ai akuzohet se ka dhun.uar seksu.alisht disa femra, ndërsa në prokurori janë depozituar 8 akt-akuza.

Benjamin Mendy dyshohet se së bashku me shokët e tij kanë kryer vepra penale dhe për këtë arsye mund të dënohet me burgim të përjetshëm. Gjyqi i Mendy pritet të zgjasë përafërsisht 15 javë, ku tetë meshkuj dhe gjashtë femra janë përzgjedhur si anëtarë të jurisë që do të japë vendimin.

Në gjyq do të jenë të pranishëm si dëshmitarë dhe lojtarë të tjerë të Manchester City si Mahrez, Grealish, Ëalker dhe Stones, të cilët mund ta ndihmojnë t’i shpëtojë burgimit deri në fund të jetës. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.