Rrezikoi të dënohej si Jashanica/ Nasri tregon marrëdhënien me Sampaolin: Më lejoi të pija e të shkoja në disko

0

Samir Nasri u pa në fushën e lojës për herë të fundit më 4 tetor të 2019. Mesfushori francez iu bashkua Anderlecht nën urdhërat e ish-bashkëlojtarit Vincent Kompany. Pas largimit nga Man.City drejt Sevilla, Nasri do të shfaqte problemet e para në formën e tij fizike. 32 vjeçari ka rrefyer një nga momentet më të vështira të jetës teksa shkoi në Amerikë për tu kuruar. Nasri mund të përfundonte i dënuar për të paktën 2 vite, po ashtu si rasti i Jashanicës.

Në një klinikë në Los Angelos mesfushorit injektuan më tepër produkt seç duhej por mjekët e shkatërruan atë më pas duke i shëptuar Nasri atë pak karrierë që mund t’i kishte mbetur. Në një intervistë dhënë se fundmi francezi ka treguar edhe përjetimet te Sevilla dhe me trajnerin Sampaoli, i cili ka qenë një nga mbështetësit e tij më të mëdhenj.

“Unë kam pasur një marrëdhënie miqësie me Sampaoli. Ai ishte një mik, jo një trajner. Dhe me Juanma Lillo ishte një marrëdhënie baba dhe bir. Më dha të dridhura kur dëgjoja fjalimet e Sampaoli në dhomën e zhveshjes dhe nuk e kuptoja spanjisht. Më tha eja te ekipi ynë(Sevilla), ti mund të pinish alkool, të dalësh në disko, bëj gjithçka që dëshironi dhe unë do të mbuloj para klubit. Unë vetëm të kërkoj të jesh mire në fushë e lojës në fundjavë. Në fakt, nëse do të doja të shkoja të shihja familjen time për një fundjavë që nuk duhej të luaja, Sampaoli më tha që do të kujdeset për qenin tim.

Kurimi në Amerikë? Ajo që ndodhi në Los Angeles shkatërroi sezonin tim. Ishte një injeksion me vitaminë, ligjor dhe unë kisha recetën. Klinika më injektoi me shumë më tepër produkt sesa pritej. Ajo u shkatërrua menjëherë sepse unë do të penalizohesha për dy vjet nga futbolli. Nuk doja të luaja më shumë pas kësaj. Unë madje i thashë Sampaolit më lërë mënjanë, jam i padobishëm, por trajneri gjithmonë donte që unë të luaja. Unë isha i humbur, isha nervoz dhe i zemëruar me gjithçka. Nuk doja të luaja më futboll, mendoja për të gjithë kohën. Ne kishim një nga skuadrat më të mira në Evropë. Për 6 muaj ishim aq të fortë sa Barça dhe Real Madrid”- ka thënë Nasri./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.