“River, na thuaj si ndihesh që re në kategori?”, e gjithë “Bombonera” tallet me Riverin!

0

Sa herë që flasim për Boka Juniors flasim për Diego Armando Maradonën, Rikelmen, Palermon por edhe shumë figura të tjera, përvecc se numrin “12”, që është tifozeria besnike e një skuadre e cila ka rivalitet të ndezur me River Plejtin. Një rivalitet që ka  arritur majat ndër vite dhe e ka bërë këtë klasike një duel titanësh ku nuk kursehet asgjë.

Dhe, për t’i shtuar dozën e tensionit dhe urrejtjes, ka mjaftuar që River Plejti ra në kategorinë e dytë një vit, për t’u rikthyer. Klasikja është rikthyer, por tifozët e Boka Juniorsit nuk harrojnë… Një këngë kushtuar të urryerve armiq: “River, na thuaj si ndihesh që ke luajtur në Nazionale (kategoria e dytë). Betohem që edhe pse kalojnë vitet, nuk do ta harrojmë kurrë. Që ke shkuar në B, që dogje Monumental (stadiumi i Riverit). Kjo nuk fshihet kurrë”…

“Riber decime que se siente Haber jugado el nacional
Te juro que aunque pasen los anos
Nunca lo vamos a olvidar Que te fuiste a la B
Quemaste el monumental Esa mancha no se borra nunca maas
Che gallina sos cagòn Le pegaste a un jugador
Que cobardes los borrachos del tablòn”

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.