Rezultate befasuese/ Dinamo humb ndaj Tërbunit dhe Flamurtari nuk përfiton dot, ja sesi është renditja në Kategorinë e Parë

Përtej Superiores, në Shqipëri luhet futbolli edhe në Kategorinë e Parë. Në ditën e sotme janë zhvilluar disa takime që kanë prodhuar rezultate befasuese. Dinamo ka humbur në transfertë ndaj Tërbunit me shifrat 1-0. Goli i vetëm i takimit erdhi nga ana e Xhabrahimit në të 80. Por nga kjo situatë nuk përfitoi Flamurtari që u ndal në barazimin 2-2 ndaj Besëlidhjes. Më poshtë mund të gjeni edhe renditjen e Kategorisë së Parë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Tërbuni 1-0 Dinamo (Xhabrahimi 80′)

Flamurtari 2-2 Beselidhja (Flores 28′, Jonatan 55’/ Danaj 22′, Bruka 64′)

Korabi 2-0 Tomori (Mziu 43′, Keko 62′, 78′)

Lushnja 1-0 Oriku (Magani 87′)

Turbina 1-0 Burreli (Dezhgiu 37′)

Luzi 1-1 Apolonia (Spahiu 62’/ Ndubuisi 29′)

Renditja e Kategorisë së Parë

 1. Dinamo 24 pikë
 2. Flamurtari 22 pikë
 3. Korabi 21 pikë
 4. Skënderbeu 20 pikë
 5. Besa 19 pikë
 6. Tërbuni 19 pikë
 7. Luzi 2008 18 pikë
 8. Tomori 14 pikë
 9. Apolonia 13 pikë
 10. Lushnja 12 pikë
 11. Turbina 11 pikë
 12. Burreli 11 pikë
 13. Oriku 11 pikë
 14. Besëlidhja 10 pikë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online