Renditje/ Kategoria e Parë, Play-Out! Elbasani mundet nga Turbina, Besëlidhja fiton ndaj Partizanit B

0

Në ditën e sotme janë zhvilluar edhe ndeshjet e Kategorisë së Parë sa i përket fazës së Play-Out. Besëlidhja ka fituar pastër ndaj Partizanit B duke ia dalë në shifrat 3-1. Sa i përket sfidës tjetër të grupit A, Erzeni dhe Oriku u mbyll në barazimin pa gola. Ndërkohë në grupin B ishte përballja e Lushnjes dhe Flamurtarit që prodhoi 4 gola, por në fund të dyja ekipet janë ndarë me një pikë. /Sport Ekspres/

Kategoria e Parë, Grupi A  

Besëlidhja-Partizani B 3-1 Dibra 17’, Bushi 58’, Hoxha 66’/ Allmeta 77’

Erzeni-Oriku 0-0

Kategoria e Parë, Grupi B

Lushnja-Flamurtari 2-2 Qoshku 45’+1/ Aliaj 15’, Diamanti 61’

Turbina-Elbasani 1-0 Daci 2’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.