Renditja e re e FIFA-s/ Ja ku gjendet Shqipëria, Kosova vazhdon rënien dhe Maqedonia e Veriut fiton 3 vende nga Gjermania

0

FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve pas ndeshjeve të luajtura në muajin mars. Shqipëria mbetet në të njëjtin pozicion pas dy fitoreve të arritura ndaj Andorrës dhe San Marinos, e bashkuar kjo me humbjen ndaj Anglisë.

Kuqezinjtë janë në vendin e 66 në botë duke mos ndryshuar në pozitën e tyre. E kundërta mund të thuhet për Kosovën që vazhdon rënien në renditje. Këtë herë dardanët kanë humbur tre pozicione dhe shkojnë në vendin e 120 sipas FIFA-s për të mbajtur mbrapa Taxhikistanin, Zelandën e re dhe Sudanin.

Sa i përket Maqedonisë së Veriut, pas fitores surprizë që arriti me Gjermaninë në shifrat 1-2 kanë fituar tre vende më sipër duke shkuar të 62 në botë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.