Rendita/ Gjendja që Flamurtari nuk meriton, dorëzohet edhe ndaj Laçit (VIDEO)

0

Padyshim që gjendja në të cilën ndodhet Flamurtari aktualisht, është e trishtë jo vetëm për Vlorën, por edhe për futbollin shqiptar. Një skuadër me shumë peshë dhe histori në kampionatin shqiptar, që ende nuk e ka marrë fitoren e parë, ndërsa mbi të gjitha qendron 14 pikë larg vendit që të dërgon në “Play Off”.

Në ndeshjen e sotme ka ardhur edhe humbja 3-0 ndaj Laçit, me golat e ardhura në pjesën e dytë. Me nisjen e saj ishte Shehu që kaloi në avantazh kurbinasit. Për të kaluar te gabimi i Moçkës dhe mbrojtjes së Flamurtarit, atje ku Nabueze nuk do të gabonte nga pika e bardhë. Në fund kishte vend edhe për një gol nga Teko, i cili kishte edhe një dedikim në fanellë: “Zoti dhe asgjë nuk mungon”. /Sport Ekspres/

 

Laçi: Stazhilla, Fangaj, Ignjatoviç, Gjoni, Domgjoni, Shehu, Deliu, Lushkja, Teko, Xhixha, Nuabueze

Flamurtari: Moçka, Gocaj, Zeqaj, Pjeshka, Muçollari, Deliaj, Rrapaj, K.Nebihu, Ribaj, Hoxhaj, Vatnikaj

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.