Rekord/ Shqipëria e femrave arrin fitoren më të thellë në histori, mundin Armeninë mes spektaklit

0

Shqipëria e femrave arriti fitoren më të thellë në histori në një kualifikuese. Vetëm pak minuta më parë është mbyllur takimi me Armeninë, atje ku janë shënuar 5 gola. Doçi dhe Hamidi kanë shënuar nga dy gola, ndërsa Lufo përmbylli historinë e spektaklit në minutat e fundit.

Kështu Shqipëria merr tre pikët duke shkuar në kuotën e katër pikëve me tre ndeshjet e zhvilluara. Ajo që vlen në këtë rast është rekordi që dëshmon një ngritje të cilësisë së Shqipërisë edhe në futbollin e femrave. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.