Redon Xhixha arrin që të bindi trajnerin e Qarabag, do të luajë në Conference League përballë ekipit nga Belgjika

0

Qarabag arriti të kualifikohej dhe të dilte nga faza e grupeve të Conference League. Ekipit të Azerbajxhanit i është bashkuar edhe ish-sulmuesi i Tiranës, Redon Xhixha. Ky i fundit ka debutuar në kampionat së fundmi. Por kishte ende dyshime nëse Xhixha mund të luante në ndeshjen kundër Gent në Conference Legaue.

Trajneri ishte shprehur se do të shikonte përgjigjen e futbollistit në stërvitje, pasi kishte disa mangësi në aspektin fizik. Megjithatë në Azerbajxhan tregojnë se në listën e lojtarëve të paraqitur në UEFA nga Qarabag për ndeshjen me Gent ndodhet edhe Redon Xhixha. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.