Rasti i rrallë i talentit shqiptar, Anis Mehmeti kaloi nga liga e 9 e Anglisë në Championship në kohë rekord

0

Pavarësisht vështirësive, talenti dhe puna do të dalin gjithmonë në sipërfaqe. Rasti i Anis Mehmetit është i rrallë dhe për t’u veçuar. Talenti shqiptar ishte pjesë e ligave amatore në Angli pak vite më parë, para tre vitesh.

Nga liga e 9 e futbollit të Anglisë në të 3, Mehmeti u ngjit brenda 3 vitesh. Së fundmi lojtari ka firmosur me Bristol në Championship. Rruga e tij drejt Premier League duket e sigurt dhe do të jetë një histori suksesi për të gjithë të tjerët. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.