Quajeni “orakulli” Egbo: I thashë lojtarëve para ndeshjes, prisni deri në minutën e 90

0

Sa shumë pritje për të mbërritur në këtë ditë, atje ku Tirana ka fituar me rezultatin 1-2 ndaj Partizanit në “Air Albania”. Një ndeshje që dhuroi gjithçka, mes golave dhe emocioneve të jashtëzakonshme për futbollin shqiptar. Ndërkohë më poshtë mund të gjeni edhe intervistat e dy trajnerëve të dhëna për “Supersport” pas përfundimit të takimit:

Egbo (Tirana): “Çfarë kam ndryshuar? Asgjë, është e gjitha merita e lojtarëve. Asnjëherë nuk i kam parë më shumë të bashkuar se sot, asnjëherë. Një gjë u kam thënë lojtarëve: “E di që kemi 5 vite pa fituar, por mos u nxitoni. Prisni dhe me durim, mund të fitojmë në minutën e 90. Mos u hidhni në sulm menjëherë”. Kjo pastaj edhe ndodhi. I kam thënë se nëse do të isha unë lojtar aty, do të nxirrja shpirtin në fushë. Duke parë atë stadium, do të doja të isha lojtar. Zoti ka qenë me ne sot. Nëse luajmë si sot, kemi shanset tona për titullin dhe i kemi lojtarët”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.