VIDEO/ 5 vite që pritej për këtë ditë, festa e Tiranës me tifozët për fitoren në derbi

Sa shumë pritje për të mbërritur në këtë ditë, atje ku Tirana ka fituar me rezultatin 1-2 ndaj Partizanit në “Air Albania”. Një ndeshje që dhuroi gjithçka, mes golave dhe emocioneve të jashtëzakonshme për futbollin shqiptar.

Por goli i ardhur në minutat e fundit nga Kobina, vendosi edhe historikun e këtij derbi, duke lënë pas 5 vitet e dështimit duke mos fituar ndaj Partizanit. Ndërkohë “Sport Ekspres” sjell edhe pamjet nga festa e lojtarëve të Tiranës me tifozët. /Sport Ekspres/