Pritet që të debutojë në Bundesligë, trajneri i Bayern Munchen flet për Ibrahimoviç shqiptar që e ftoi në ekip të parë: Ka kualitete

0

Një lojtar shqiptar mund të debutojë me Bayern Munchen në nisje të vitit 2022. Bavarezët do të luajnë kundër Monchengladbach dhe kanë jo pak mungesa për shkakun e COVID dhe infektimeve të shumta. Për këtë arsye, Nagelsman ka grumbulluar në ekipin e parë dhe Arijon Ibrahimovic.

Sulmuesi shqiptar pritet që të debutojë në mbrëmjen e nesërme, ndërsa vetë trajneri i Bayern e ka veçuar në konferencën për shtyp: “Arijoni është lojtar sulmues shumë i mirë, ka kualitete të mira në duelet 1 kundër 1 dhe arrin që të driblojë lehtë”, tha Nagelsman. Arijoni është vetëm 17-vjeç është është pjesë e moshave të Gjermanisë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.