Plas mes Vllaznisë dhe Bylisit, reagon Kapllanaj për Licin: Ai se di ku është! E kam mik, por kjo nuk pranohet

Gara është ndezur mes Vllaznisë dhe Bylisit në Superiore, ndërsa të dyja këto ekipe do të luftojnë për të mos rënë nga Kategoria Superiore. Kjo ka sjellë edhe tensionimin e situatës ndërsa ka pasur edhe akuza mes drejtuesëve të skuadrave në fjalë. I ftuar në “Ora Sport” ishte administratori i Vllaznisë, Suad Lici, që u shpreh se presidenti i Bylisit mund të përfundojë në gjykatë për disa ndeshje të dyshimta.

Pra duke lënë të kuptohet për ndikim në arbitrim. Nuk është vonuar përgjigja e ardhur nga ana e Besnik Kapllanaj, që në të njëjtin emision është shprehur se Lici nuk e di ku gjendet në këtë moment, duke marrrë parasysh problemet e shumta që ka në klub dhe se fajin duhet ta kërkojë diku tjetër dhe jo te Bylisi.

“Kjo është akuzë e rëndë nga Lici. Ai nuk e di ku është në këtë moment. Por nuk është e vërtetë. Bylisi shkon në Europë. Jam shumë i sigurt sepse kemi ekip të mirë. Do provojmë edhe nga kampionati edhe nga kupa. Bylisi ka vuajtur arbitrimin. Ne jemi ekipi më i persekutuar nga gjyqtarët. Lici bën gabim nëse flet kështu, nuk ja ka fajet Bylisi, ai të shikoj punën e vetë. Unë e kam mik Licin por kjo është e papranueshme”, tha Kapllanaj. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online