Plas grushti mes shokëve të skuadrës në dhomat e zhveshjes, klubi i njohur shpall dënimin për lojtarët

0

Një ngjarje e pabesueshme ka ndodhur në Argjentinë. Dy lojtarë të Boca Juniors-it janë në perleshur me njëri-tjetrin. Megjithëse shpesh herë futbollistët hyjnë në dhomat e zhveshjes të nervozuar me kundërshtarët, këtë herë ka ndodhur e kundërta. Zambrano dhe Benedetto janë zënë me njëri-tjetrin në pushimin mes pjesëve në ndeshjen kundër Racing Avellaneda-s.

Në dhomën e zhveshjes së Boca Juniors-it plas grushti dhe kjo dalloget qartë nga fytyrat e fryra dhe të përgjakura të dy lojtarëve në çastin kur hyjnë në fushë për të luajtur pjesën e dytë të lojës. Klubi i njohur argjentinas ka vendosur të ndëshkojë të dy futbollistët, duke i dënuar me përjashtim në dy ndeshjet e radhës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.