Përmbysje spektakolare e Elbasanit, mposhtin Apoloninë në minutën e 96 dhe marrin kreun e Kategorisë së Parë

0

Përballja e sotme mes Elbasanit dhe Apolonisë ka prodhuar mjaft emocione për tifozët e skuadrave. Fierakët kaluan të parët në avantazh, e madje e mbyllën pjesë ne parë në epërsi 0-2. Por ndeshja do të përmbysej tërësisht në pjesën e dytë të lojës.

Elbasani nuk u dorëzua, teksa me anë të Karakaçit dhe Kasës i kthyen shifrat në 3-2. Goli i fitores erdhi nga Kasa në minutën e 96, kur Elbasani mori tre pikët që e dërgojnë në krye të tabelës së klasifikimit. Pas katër javëve kampionat, Elbasani dhe Bylisi kanë grumbulluar nga 10 pikë dhe udhëheqin Kategorinë e Parë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online