Perla e Antonio Conte që i lë pa fjalë gazetarët në Angli: Mund të bësh një gabim kur zgjedh gruan tënde, por kurrë nuk mund të gabosh për një sulmues dhe portier

0

Trajneri Antonio Conte e ka treguar në mënyrë vërtet shumë interesante rëndësinë e Kane dhe Lloris në skuadrën që drejton. I pyetur nga gazetarët sesa të rëndësishëm janë këta lojtarë në organikën e ekipit që drejton, përgjigja e italianit ishte perlë e vërtetë.

“Kam një mik të mirë në Itali që është edhe drejtor sportiv. Ai quhet Corvino. Ai gjithmonë thotë se trajnerët mund të gabojnë kur zgjedhin një grua, por nuk duhet të gabojnë kur zgjedhin një sulmues dhe portier. Mendoj se fjalët e tij konsiderohen të përshtatshme dhe kjo është padyshim një nga këshillat më të rëndësishme në futboll”, tha italiani. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.