Pele autografe nga karrigia me rrota

0

Legjenda e futbollit brazilian dhe atij botëror Pele vazhdon të mbetet një mit për të gjithë. Këtë herë ai është fotografuar në një karrige me rrota në aeroportin ndërkombëtar Xhon Kenedi në Nju Jord duke dhënë autografe për admiruesit e tij.

Pele po shkonte për të marrë pjesë në një eveniment në qytetin e Nju Jorkut me rastin e “Fashion Week”.

Pele tani në moshën 76 vjeç u tërhoq nga futbolli në vitin 1974, por u kthye përsëri në fushë për të luajtur me ekipin New York Cosmos. Në momentin e lënies përfundimtare të futbollit Pele numëronte 1281 gola në 2363 ndeshje.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.