Partizani: Meta, Rexha e Bregasi, larg ndeshjeve tona!

0

Tre gjyqtarët e Partizani-Kukesi, Kridens Meta dhe anësorët Rexha e Bregasi, kanë shpallur “Non-grata” nga Partizani.

Klubi i kuq u ankua hapur pas ndeshjes së djeshme, pasi pati shumë momente ku arbitrimi la për të dëshiruar, me kartonin e kuq për Çulum që ishte i ekzagjeruar dhe në përgjithësi pati situata ku kartonët për Partizanin jepeshin shumë lehtë dhe për Kukësin jo.

Për pasojë, Partizani sot publikoi videon e faulleve pa fund kundër Partizanit dhe ka dërguar me pas kërkesë zyrtare në Federatën Shqiptare të Futbollit që arbitrat e djeshëm të mos e gjykojnë më Partizanin deri në fund të sezonit.

Me pare veprim të tillë e ka bërë edhe Flamurtari, që ka pasur ankesa pa fund për gjyqtarë si Juxhin Xhaja e Eldorjan Hamiti.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.