Pak buzëqeshje për Kosovën, pranon ftesën lojtari i St Gallen

0

Një tjetër lojtar ka pranuar kërkesën e përfaqësueses së Kosovës për të luajtur në ndeshjet e muajit mars. Bëhet fjalë për mbrojtësin që luan në Zvicër tek St Gallen, Betim Faziliji.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi zviceran, në një postim në Tëitter ku ka deklaruar se Fazliji ka marë ftesën nga përfaqësueja dardane.

“Si Betim Fazliji dhe Junior Adamu( U-21) kanë marë ftesa nga Kombëtaret e tyre”- shkruhet në postimin e St Gallen.

Fazliji do te luajë në tre ndeshjet e radhës së Kosovës,Lituanisë, Suedisë dhe Spanjës. Vetëm 1 vit më parë, mbrojtësi shqiptar hoqi dorë nga Zvicra për të zgjedhur të luajë me Kosovën. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.