Lacio humbi me rezultatin 3-1 ndaj Juventusit, duke u larguar kështu nga zona Champions. Pavarësisht se shënuan të parët me Korrean, kryeqytetasit nuk arritën të mbanin rezultatin. Sulmuesi shqiptar, Vedat Muriqi luajti vetëm 8 minuta edhe pze skuadra kishte nevojë për më shumë sulmues. Ky fakt i ka acaruar shumë tifozët e Lacios te cilët kanë shpërthyer në rrjete sociale.

“A paguam ne 20 milionë euro për një njeri që t’i japim vetëm tetë minuta lojë”- ishte një koment i një tifozi të Lacios në Tëitter.

Kurse, një tjetër shkruajti: “Ne paguam aq shumë për Muriqin. Pse ne luajtëm me të vetëm tetë minuta kur kishim nevojë për të shënuar”.

Muriqi numëron 21 ndeshje me Lacion këtë sezon, ku ka shënuar vetëm dy gola. Sulmuesi nga Prizreni nuk po arrin akoma të justifikojë shifrën prej 20 milionë euro që u shpenzua nga Lacio tek Fenerbaçe. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

One thought on ““Paguam 20 milionë euro për 8 minuta”, tifozët e Lacios dalin kundër Vedat Muriqit

1. barcelona e bleu 120 miione griezman dhe po e shohim cpo ben ; cutinjho u ble 140 milion dhe po e shohim ku eshte ;; ka shume lojtare qe jane blere shtrejte dhe i dueht kohe ;;; Muriqi eshte vetem ne muajt e pare ;;i duhet kohe dhe besim ndryshe nuk do te beje gje ;;; merci