Numri i ri i Aubameyang është ogur i mirë për Brojën, sulmuesit kthehen “të mallkuar” dhe askush nuk e pranonte

Chelsea ka bërë vetëm një afrim të bujshëm në orët e fundit të merkatos. Londinezët kanë marrë Aubameyang nga Barcelona, duke shtuar konkurrencën për Brojën.

Lojtari i ardhur nga katalanasit ka zgjedhur që të rrezikojë me fanellën numër “9”. Në gjithë vitet e fundit, asnjë prej sulmuesve që e ka mbajtur këtë numër nuk ka arritur të përmbush pritshmëritë.

Madje situata arriti deri aty sa Tuchel u shpreh se ky numër nuk u la bosh nga klubi për afrimin e ri, por askush prej lojtarëve aktual nuk guxonte ta prekte nga historia e mëparshme. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online