“Nuk jua tregoj si i motivoj lojtarët“, Kolelën e kënaq stoli: Kam sakrifikuar lojtarë për skemat, po tregojnë që Partizani vjen mbi veten

Partizani ka mposhtur sot Teutën në “Niko Dovana“. Kryeqytetasit kanë fituar me rezultatin 0-2, duke shkuar në kuotën e 47 pikëve në krye të renditjes. Të kuqtë kanë gjetur njeriun e golave pas largimit të Skukës. Kristan Mba ka shënuar sot goli ne tretë radhazi për kryeqytetasit. Sulmuesi nigerian tundi rrjetën në minutën e 10 të takimit, kur kaloi në epërsi Partizanin.

Ekipi i Kolelës shënoi përsëri në minutën e 85, kur Ëngjëll Hoti, i futur nga stoli, shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes së Teutës dhe e ndali topin në rrjetë. Partizani fiton kështu me shifrat 0-2 dhe pret rezultatin e takimit të nesërm mes Tiranës dhe Erzenit për të mësuar nëse do të jetë i vetëm në krye, apo do të ndajë vendin e parë me bardheblutë. Pas përfundimit të ndeshjes trajnerët kanë dhënë intervistat e tyre për emisionin “Ti bo gol“ në “Oversport”.

Kolela (Partizani): “Nuk ishte ndeshja jonë më e mirë, por është normale. Nuk mund të luajmë në të njëjtat nivele çdo ndeshje. Taktikisht kanë bërë atë që unë i kam kërkuar. Kur ata kanë ndryshuar skemë, kemi ndryshuar edhe ne. Ndeshjet tani janë të gjitha shumë të vështira. Kampionati është ende i hapur. Jam edhe unë shumë i lumtur për lojtarët e stolit. Kemi sakrifikuar disa lojtarë prej skemave, por edhe ata lojtarë që kanë hyrë nga stoli kanë luajtur mjaft mirë. Ata kanë treguar që më i rëndësishëm është Partizani se sa individi. A do jua tregoj si i motivova? Jo, nuk kam ndër mend t’ju tregon si i motivova. Nuk kam bërë asgjë të veçantë. Nesër kemi pushim. Do të rekuperojmë. Nuk do të mendojmë për futbollin, do të mendojmë kur të fillojë e hëna”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/